Poruszmy Wielkopolskę - budżet obywatelski

Budżet obywatelski to włączenie mieszkańców w kreowanie przestrzeni i życia publicznego.
W ramach budżetu obywatelskiego bądź funduszu sołeckiego warto zadbać o rozwój i zabawę najmłodszych.Obywatele mogą zadecydować, jak będzie wyglądać ich osiedle, miasto, czy gmina.  Wiele szkół, przedszkoli ma teraz szansę na budowę przyszkolnego miejsca zabaw dla dzieci. Plac zabaw umożliwi im bezpieczny i harmonijny rozwój na świeżym powietrzu.  

Plac zabaw z budżetu obywatelskiego

Realizujemy zadania z zakresu budżetu obywatelskiego w kontekście placów zabaw. Pomogliśmy juz wielu mieszkańcom gmin w poprawie warunków,  w szczególności w zakresie rekreacji .

Zobacz naszą ostatnią realizację dla Gminy Czerwonak.

Fakty o budżecie obywatelskim

Budżet obywatelski to forma partycypacji i włączenia mieszkańców w dialog społeczny.Takie działania aktywizują lokalną społeczność i pozwalają im wpływać na budżet.Największe budżety miały miasta:
  • Poznań,
  • Warszawa,
  • Łódź
     
Plac zabaw z funduszu sołeckiego

Fundusz sołecki to wyodrębnione pieniądze w gminie na poprawę warunków życia mieszkańców. O rozdysponowaniu budżetu mieszkańcy decydują na zebraniach wiejskich. 
Warto z tych środków utworzyć miejsce dla dzieci, w którym będą mogłby się bezpiecznie bawić  i zawierać przyjaźnie na lata. Plac zabaw jest formą rozwoju nie tylko fizycznego, ale także społecznego, emocjonalnego, czy umysłowy. Miejsce rekreacji z środków funduszu sołeckiego będzie korzyścią dla wszystkich mieszkańców - od najmłodszych po seniorów. 
 

Wizualizacja placu zabaw w Sworzycach

Wizualizacja placu zabaw w Wrocławiu